جلسه دوم از سری جلسات کارگروه «مبادی ریاضیات مطلوب» در تاریخ 97/7/24 و با حضور حجت الاسلام والمسلمین استاد حسینی‌الهاشمی و حجت الاسلام دکتر شجاعی و آقایان نادری و صلواتی و یاسینی و کربلایی در محل اندیشکده علم ساجدلله برگزار گشت.
در این جلسه که با ارائه استادحسینی‌الهاشمی و با عنوان «مبادی و مبانی ریاضیات مطلوب و لوازم تولید آن» برگزار شد، ایشان در سه مبحث کلی به ارائه بحث پرداختند. مبحث اول در مورد «مقایسه ریاضیات قدیم و جدید و مطلوب» بود که این مقایسه بر اساس مدل تحلیل فلسفی علم که توسط خود استاد حسینی ابداع شده است، انجام شد. بر اساس این مدل، جزئیات ریاضیات مطلوب تحت نه مورد مطرح شده در این مدل بررسی شد. مبحث دوم در مورد «ویژگی های معادلات ریاضیات مطلوب» بود که بصورت مقایسه ای با ریاضیات قدیم و جدید، بیان و بررسی شد. مبحث سوم در سه بخش کلی مطرح شد؛ بخش مفاهیم پایه و بخش معرفی مدل ها و گفتمان های قدیم و جدید در ریاضیات و بیان تفاوت های آن ها وبخش گذر از ریاضیات.
مقرر شد ادامه این بحث در جلسه بعد، با بررسی موارد مطرح شده در این جلسه و نیز بررسی مدل ها و گفتمان های زبانی در ریاضیات ادامه یابد ان شاءالله.

نقد و نظر خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *